NEDİR BU EĞLENCE HUKUKU

Yaşamın her anında var olan, her anını düzenleyen hukuk kuralları biz eğlenirken de işlemeye devam eder.

Biz eğlenirken eğlence türüne göre bizi koruyan gürültü, kirlilik gibi hususların yanında, eğlenmemizi sağlayan işletmeci ve çalışanların da korunması gereken haklarını korur bu hukuk normları.

Devlet eğlenceden nasıl vergi alacağını düzenler, kurallara uymayanlara ne tür ceza verileceğini belirler.

Bazen inzibati uygulamalara karşı ne yapılacağı hususu da karmaşaya sebep olmaktadır. Siz eğlenirken polisçe yapılan baskın, ya da belediye zabıtasının sokaktaki masa ve sandalyeleri kaldırması…ne kadar hukuka uygun, ne kadar aykırı.

Cezalara karşı hangi yollara başvuracağını usul yasaları belirlerken, işletmecilerin en çok zorlandıkları kurallar da bunlardır. Zira hukuk sistemimizde yer alan kurallar bir çok yasa ve yönetmelikle ayrı ayrı belirlenmiş olup, bazen işin içinden çıkılmaz bir hale gelebilmektedir.

Biz sitemizde gerek eğlenenlerin gerekse eğlendirenlerin birbirlerine ve devlete karşı haklarının ne olduğunu göstermek ve yardımcı olmak adına yazılar yazacağız, sorulara cevap bulmaya çalışacağız. 19.02.2012 de yavaş yavaş yayın hayatına sokmaya başladığımız bu siteyi hep birlikte hepimize yararlı hale getirmeye çalışacağız. Bu sitenin kurucuları 2005 yılında www.istasyonlaw.com sitesini aynı şekilde hayata geçirmişler, aradan geçen uzun sürede, binlerce istasyonun yararlandığı mükemmel bir platform oluşmuştur.

Yeni sitemizin de aynı noktaya geleceğinden hiç kuşkumuz yoktur.

Saygılarımızla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>